Jak i gdzie można zakupić opony do samochodu ciężarowego.

Jakie opony ciężarowe wybierać dla floty, aby mieć pewność, że spełnią oczekiwania?

Przejdź do treści

 

Jak i gdzie można zakupić opony ciężarowe?


Opony to jeden z najważniejszych elementów każdego samochodu. W ich przypadku liczy się jakość oraz stan ogumienia. O ile o oponach do samochodów osobowych kierowcy wiedzą sporo, o tyle do tych ciężarowych już nie, a przecież w takich pojazdach są one jeszcze ważniejsze. Gdzie nabyć opony wielkogabarytowe, aby mieć pewność co do ich najwyższej jakości, a przy tym na takim zakupie oszczędzić?


Jakie opony musi mieć samochód ciężarowy?


Samochody ciężarowe to pojazdy, które przeznaczone są do transportu ładunków o dużej wadze. Logiczne, że takie pojazdy dostawcze powinny mieć również dobre i precyzyjnie dobrane ogumienie. Czym zatem charakteryzują się opony do samochodów ciężarowych?


Poza ciężarem samochodu opona takiego pojazdu musi wytrzymać dodatkowe obciążenie z tytułu ładunku. Powinna być więc trwała, a jednocześnie pozwalać na oszczędność paliwa. Oszczędność z tytułu zużycia paliwa gwarantują zmniejszone opory toczenia. Za odporność na działanie ciśnienia oraz przeciążeń mechanicznych odpowiada natomiast karkas, a więc sam rdzeń opony, w której znajduje się wiele drutów i włókien tekstylnych połączonych mieszanką gumową. Na karkas spojrzeć należy też z punktu widzenia oszczędności. Im jest on wytrzymalszy, tym łatwiej o bieżnikowanie, co przekłada się na wymierne oszczędności firmy transportowej.


Wiele zależy też od jakości mieszanki ogumienia. Prowadzący taki pojazd za jego kierownicą musi też czuć się pewnie i bezpiecznie. Dlatego właściciele samochodów ciężarowych i przedsiębiorcy dysponujący flotą pojazdów dostawczych stawiają na opony z górnej półki, które wykonane są z wysokiej jakości komponentów. Najchętniej takie z dodatkowymi lamelami poprawiającymi trakcję na mokrej nawierzchni. Wiele innowacyjnych opon ciężarowych przeznaczonych do pokonywania długich tras w różnych warunkach pogodowych przygotowała firma Bridgestone.


Zakup opon ciężarowych

Ryzykowanie przestojów, nieplanowanych wizyt w serwisie i kłopotów z ogumieniem na trasie nie jest w interesie żadnej firmy transportowej. Rola opon często jest niedoceniana i zazwyczaj daje o sobie znać, kiedy pojawiają się opóźnienia dostaw i straty powstałe na skutek zaniedbań serwisowych ogumienia. Aby uniknąć takich perturbacji należy regularnie sprawdzać stan techniczny opon – właściwe ciśnienie, ustawienie – geometrię kół i ich wyważenie. Jeśli firma transportowa nie posiada odpowiednio wykształconego specjalisty na etacie, powinna regularnie korzystać z renomowanych punktów serwisowych. Takich jak te wymienione na stronie www.natrase.pl. Możne tam nie tylko zadbać o prawidłowy stan ogumienia, ale również skorzystać z porad doświadczonych fachowców oraz zamówić i zamontować opony koncernu Bridgestone.

Powrót

OK